Whatsapp'tan görüşmek için tıklayınız.

ANASAYFA » Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

BİLGİSAYARLI MUHASEBE KURSU

Bilgisayarlı muhasebe kursu, hali hazırda piyasada uygulanmakta olan Ön Muhasebe ve Genel Muhasebenin birleşimiyle oluşturulmuş 150 saatlik Sözel ve uygulamalı Muhasebe eğitim kursudur.

Bilgisayarlı Muhasebe kursu öğrencilerinin kursa katılımları için Bilgisayar sertifikasına ihtiyacı bulunmamaktadır. Temel düzeyde bilgisayar ve genel klavye bilgisi Bilgisayarlı muhasebe kursu için yeterli olmaktadır. Bilgisayarlı Muhasebe eğitimlerine katılan öğrencilerimizin muhasebe bilgisinin hiç olmadığı düşünülerek temel düzeyden başlamaktadır. Denizli ve çevresinde yapmış olduğumuz genel istatistiklerin sonucu olarak Muhasebe konusunda yetişmiş eleman ihtiyacının bir hayli fazla olduğu açık bir şekilde görülmektedir.

Bilgisayarlı muhasebe kursumuzun başlangıcında, sözel olarak gerekli olan tüm muhasebe terimlerinin eğitimleri tamamlandıktan sonra muhasebenin bilgisayarlı kısmına geçilmektedir. Bilgisayarlı bölümde eğitimi alınan temel muhasebe bilgileri ve firmalar tarafından ihtiyaç duyulan muhasebe prensipleri doğrultusunda yeterli uygulamalı eğitimleri gerçekleştirilir.

Bilgisayarlı Muhasebe kursumuzda Denizli ve Çevresinde en çok kullanılan NETSİS ve LOGO Ticari Paket Programlarının eğitimleri ve belgeleri verilmektedir.


BİLGİSAYARLI MUHASEBE KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?


Bilgisayarlı muhasebe kursumuza geçmişte hiçbir şeklide muhasebe işiyle uğraşmamış fakat muhasebe konusunda bir başlangıç yapmak isteyen herkes katılabilir. Bunun yanı sıra Ticaret Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu ve Üniversite mezunları da bu kursumuza katılabilirler.


MUHASEBE EĞİTİMİ ALMIŞ KİŞİLERİN NEDEN KATILMASI GEREKİR?


Bilgisayarlı Muhasebe konusunda Türkiye genelinde Tek Düzen Hesap Planı ve buna bağlı olarak genel muhasebe eğitimleri verilmektedir. Buna bağlı olarak Meslek Yüksek Okulu ve Üniversitelerden Mezun olan öğrencilerimiz Ön Muhasebe konusunda yeterli bilgiye sahip olamamaktadırlar. Biz de Bilgisayarlı Muhasebe konusunda eğitimlerimiz sırasında Tam anlamıyla Ön muhasebe eğitimini vererek Genel Muhasebeyle de bağlantı kurulmasını sağlamış oluyoruz. Dolayısıyla bu eğitimler, bu mesleği tercih edenler açısından kaçınılmaz bir gereklilik halini almaktadır.Bilgisayarlı Muhasebe kursuna katılan kursiyerlerimiz, kurs sonunda M.E.Bonaylı Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikasına sahip olacaklardır.