Whatsapp'tan görüşmek için tıklayınız.

ANASAYFA » Bilgisayar İşletmenliği
Bilgisayar İşletmenliği Kurs İçeriği

WİNDOWS 7 İşletim Sistemi Eğitimi
Evde, işyerinde ve Internet'tedijital medyanın heyecan verici dünyasını keşfedin. Fotoğraf, müzik, video,bilgisayar oyunları ve daha birçok dijital medya kullanımının tadını çıkarın.Dosyaları, fotoğrafları, müzik parçalarını, hatta yazıcı ve Internetbağlantınızı özel ve güvenli bir ağ üzerinden paylaşın.

OFFİCE PROGRAMLARININ AMACI
Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. Bir İnternet bağlantısı ilebulunduğumuz bir yerden birkaç saniye içerisinde dünyanın öbür ucunabağlanabilmekte, böylelikle tüm bilgiler anında avuçlarımızın içerisinde yeralabilmektedir. Bu kurs ile Liseyi bitirmiş her yaş grubundan insanımız; WordKelime İşlemci Programı ile yazılarını yazabilecek, Excel Tablolama Programı ilebirçok hesaplamalarını yapabilecek, muhasebe kayıtlarını tutabilecek, grafiklerçizebilecek, PowerPoint Sunum Hazırlama Programı ile konferans sunularınıhazırlayabilecektir. Dolayısı ile bu kursta her yaş grubundan insanımızabilgisayar kullanımını uygulamalı öğretmek, günlük yaşamında ihtiyaçlarınıgiderebilecek düzeyde bilgi vermek amaç edinilmiştir.

Microsoft Word 2010 Eğitimi
Microsoft Office paketinde yeralan kelime işlemci programıdır. Bu programı kullanımdaki temel amaç , çeşitli türlerdeki yazıları yazmak , ( Dilekçe örnekleri , Makale , Cv örnekleri , Sütunlu yazılar v.s ) yazıcıdan kağıda döküm almaktır.

Microsoft Excel 2010 Eğitimi
Excel elektronik hesaplama , listeleme ( Tablolama ) ve grafik oluşturma programıdır. Veri tabanını destekleyen , içinde bulunan detaylı finansal çözümler ve grafik oluşturma başarısı nedeniyle, kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımdır. Excel ile, elektronik tablolar hazırlayabilir, Bu tablolara veri girişi yapabilir, Verilerle ilgili grafikler çizebilir, Kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özetler hazırlayabilir, İstenilen verilere ulaşabilir, sıralayabilir, sorgulayabilirsiniz..

Microsoft PowerPoint 2010 Eğitimi
Microsoft PowerPoint, Windows ortamında çalışan bir sunum yapma uygulamasıdır. Metin, Taslak, Resim ve Çizimler kullanarak Sunular, Slaytlar, Bildiriler, Broşürler ve Taslaklar hazırlanabilir. Microsoft PowerPoint yardımıyla işlerinize büyük ölçüde görsellik katabilir ve daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Çalışmış olduğunuz iş yerinde çeşitli raporlar hazırlayabilir ya da ürünlerinizi, yaptığınız işi müşterilerinize görsel belgeler halinde sunabilir ve daha anlaşılabilir kılabilirsiniz. Böylece insanlar yaptığınız işi daha iyi anlar. Sizde anlatımlarınızı görsel hale getirdiğiniz için zamandan kazanırsınız. Bütün bunların yanında Slayt Şovlar hazırlayarak tanıtım reklamları oluşturabilirsiniz. PowerPoint'in güzel yönlerinden bir tanesi çok kullanışlı ve kolay anlaşılabilir olmasıdır. Çok fazla bilgisayar kullanmayı bilemeyen kullanıcılar bile çok çabuk bir şekilde sunumlar oluşturabilirler.

Internet Eğitimi
Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Internet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir.

Bilgi : Kursa katılan kursiyerlerimiz, kurs sonunda M.E.Bonaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasına sahip olacaklardır.